Basfoliar® Shield

Basfoliar® Shield, kültür bitkilerinin verimi ve kalitesinin arttırılması amacıyla geliştirilmiş, deniz yosunu (Ecklonia maxima), silisyum ve NPK içeren üstün kaliteli özel bir bitki besleme formülasyonudur. Üretiminde kullanılan deniz yosunu (Ecklonia maxima) ve vitamin grupları sayesinde, her türlü abiyotik stres faktörlerine ve hastalık etmenlerine karşı direnç artışı sağlar, sağlıklı bitki gelişimini destekler. İçeriğindeki silisyum, fizyolojik kaynaklı meyve kabuğunda oluşan çatlamalara karşı direnç sağlar. Özellikle yoğun hastalık etmenlerinin görüldüğü açık tarla ve örtü altı yetiştiriciliğinin yapıldığı üretim bölgelerinde idealdir.

Ürün İçeriği :

Garanti Edilen İçerik w/w
Toplam Azot (N) % 5
Üre Azotu (NH2-N) % 5
Suda Çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5) % 3
Suda Çözünür Potasyum Oksit (K2O) % 7
Organik madde (Deniz yosunu) % 15
Alginik Asit % 0,5
Silisyum % 10
Biüre Bi üresi düşüktür
pH 6

Basfoliar® Shield Ürün Özellikleri ve Avantajları

  • Organik içeriği Güney Afrika orijinli özel bir deniz yosunundan (Ecklonia Maxima) elde edilmiş olup,doğal hormonlar, amino asitler ve vitaminler bakımından çok zengindir.
  • Diğer bitki besin maddeleri ile desteklenmiş olması nedeniyle, uygulandığı bitkilerde ürün verimi ve kalitesini arttırır.
  • Özel içeriği sayesinde; bitki dokusunu güçlendirir, biyotik ve abiyotik stres faktörlerine karşı mukavemetini iyileştirir.
  • Bitki bünyesine, gerek kökler, gerekse de yaprak yoluyla hızlı alınır, kısa sürede etki eder..

Teknik belgeler

Belge Dil Anahtar sözcükler
Basfoliar Shield Türkçe Basfoliar Shield 5-3-7, Basfoliar oganik gübre,Basfoliar bitki besleme