Basfoliar® Kelp SL

Garanti Edilen İçerik

Toplam Azot (N) : % 3.0
Üre Azotu (NH2-N) : % 3.0
Alginit Asit : % 0.5
Serbest Amino Asit ( L-Glycine ) : % 18.0
Organik İçerik : % 82.0
(Ecklonia maxima-Deniz Yosunu)
Auxin : 9.02 mg/lt
Cytokinin : 0.024 mg/lt
pH Aralığı : 4.4 - 6.4

Basfoliar® Kelp SL, tamamen doğal deniz yosunu ve aminoasitlerin kullanılmasıyla geliştirilmiş, özel bir bitki besleme ürünüdür. Kullanıldığı bitkilerde, her türlü abiyotik stres faktörlerine-hastalık etmenlerine karşı direnç sağlanır, ürün verimi ve kalitesi artar. Özellikle köklenme ve irileşme sorunu yaşanan meyvelerde idealdir.

 

Basfoliar® Kelp SL Ürün Özellikleri ve Avantajları

  * Güney Afrika orijinli özel bir deniz yosunundan (Ecklonia maxima) soğuk hücre patlatması adı verilen tamamen doğal bir ekstraksiyon metoduyla elde edilmiştir.

  * Özel ektraksiyon metodu, doğal aktif içeriğinin etkinliğinin korunması için oldukça önemlidir. Bu metodla, deniz yosunu doğal içeriğindeki aktif maddeler, etkinliklerini yitirmeden bitkilerin kullanımına hazır hale getirilmiş olur.

  * Bünyesinde yüksek oranda oksin ve sitokinin içerir.

  * Yüksek oranda oksin içeriği sayesinde; kök gelişimini iyileştirir, ürün verimini arttırır, meyve kalitesini ve raf ömrünü uzatır.

  * Oksin içeriğinin her parti için aynı oranda tutulabilmesi adına çok özel bir standardizasyon işlemi uygulanır.

  * Diğer bitki hormonlarının bitki içerisinde üretimini arttırır, bu sayede içsel dengeyi sağlar.

  * Enzimatik hidroliz yöntemi ile ekstrakte edilmiş %100 bitkisel kaynaklı aktif L-Glycine içeriği sayesinde yüksek şelatlama etkisine sahiptir.

Teknik belgeler

Belge Dil Anahtar sözcükler
Basfoliar® Kelp SL Türkçe deniz yosunu gübre, sıvı gübre, bitkisel gübre, aminoasitler, bitki besleme ürünü, meyve irileştirme, Meyve tutumu sonrası, meyve gelişim döneminde

Ambalaj

 • 2,5 LT