İLPAŞ

1980 yılında kurulmuş, ilk yıllar ilaç ve tohum yanında fidan üretimiyle uğraşmış, yurtdışı bağlantıları olmuştur.

Dünyada önemli sırada yer alan bazı firmalarla tarım ilaçları sektöründe 2020 yılına kadar, yani 40 yıl önemli çalışmalar yapmış bir kuruluştur. Çiftçimize, özellikle Marmara ve Trakya Bölgesinde birçok yeni tarım ilaçlarının ilk tanıtım ve kabullendirme döneminde önemli çalışmalar yapmış bir işletme olarak, gururla arkamıza dönüp bakmaktayız.

Bitki besleme ürünleri

Bitki besleme konusunda da ilklere imza atmış, makro ve mikro element eksikliklerini, 1993 yılından bu yana yurt dışı akredite labaratuarlarla işbirliği yaparak Türkiye tarım alanlarından 10.000 adet toprak tahlili yaptırarak adeta Türkiye'nin genel bir haritasını çıkarmıştır.

İlk kez Bor elementinin eksikliğinde döllenme yetersizliğinin saptanması, bizlerin çalışması sonucu teknik talimatlara girmesine vesile olmuştur.

Uluslararası işbirlikleri

2006 yılından bu yana yine yenilikçi anlayışıyla, ülkemizde ilk kez besleme ürünlerindeki azot elementinin bitki tarafından uzun süre topraktan alınabilirliği halinde kalmasını sağlayan teknoloji icat eden Alman dev firması Compo ile işbirliği içinde Türk çiftçisine değişik bitki besleme ürünlerini buluşturmaya devam etmektedir.

Teknolojik olarak Türkiye'de ilk kez kontrollü ve yavaş salınımlı gübrelerin ithalatını yaparak, hem ürün kalitesini, hem verimi arttıran ve hem de çevrenin Azot kirlenmesinin, ürünlerde azot kalıntısının önüne geçilerek çevreci anlayışını da sergilemektedir. 30'un üzerinde ürünü üreticiyle buluşturmaktadır.

Spor alanlarının daha sağlıklı çimlerinin oluşması için, park ve bahçelerin daha bakımlı ve yeşil görünmesi için özel çim gübrelerini sporcularla buluşturmaktadır.

Kısaca...

  • Teknik ve idari kadrosuyla konusunda uzmandır.

  • Ulusal firma ortaklıkları bulunmaktadır. Uluslararası firmalarla ciddi işbirlikleri sürdürülmektedir.

  • 40 yıllık deneyimiyle küreselleşen dünyada yerini almaya çalışmaktadır.

  • Kendi tarım alanında modern tarım koşullarında üretime de önem vererek, çevre çiftçilerine önderlik hizmetini de sürdürmektedir.

İlpaş; teknolojik, çevre dostu, verim ve kalitede gerçek sonuç ifade eden ürünlerle çiftçinin yanındadır.