COMPO NovaTec® Solub 18-18-18 + ME

18-18-18

COMPO NovaTec® Solub 18 – 18 – 18 + ME, makro ve mikro besin elementlerince zengin içerikli bir gübre formülasyonu olup, bitkilerin erken gelişme dönemlerinde uygulanması tavsiye edilir. İçeriğindeki amonyum (NH4-N) azotunun tamamı DMPP ile inhibe edilerek üretilmiş özel bir bitki besleme ürünüdür. DMPP sayesinde Amonyum (NH4-N) azotunun Nitrat (NO3-N) azotuna dönüşümü 6 - 10 hafta süresince engellenerek, azotun gerek gaz halinde atmosfere kaçışı ve gerekse de nitrat formunda topraktan yıkanması önlenir. Bu sayede, verilen azot, yavaş ve düzenli bir şekilde, uzun süre bitkilerin alabileceği formda kalır ve kayıplara uğramadan bitkiler tarafından dengeli bir şekilde alınır. Her türlü toprak şartlarında damla sulama ve diğer basınçlı sulama sistemlerinde kullanıma uygun, suda tamamen çözünür, yüksek kaliteli bir bitki besleme ürünüdür. 

Ürün İçeriği

%18 Toplam Azot

%8,2 DMPP İnhibitörlü Amonyum Azotu (NH4-N)

%9,8 Nitrat Azotu ( NO3)

%0,8 Amonyum İnhibitörü

%18 Suda çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5)

%18 Suda çözünür Potasyum oksit (K2O)

%0,01 Suda çözünür Bor

%0,01 Suda çözünür Bakır (Tamamı EDTA ile şelatlıdır)

%0,05 Suda çözünür Demir (Tamamı EDTA ile şelatlıdır)

% 0,05 Suda çözünür Mangan (Tamamı EDTA ile şelatlıdır)

% 0,001 Suda çözünür Molibden

% 0,02 Suda çözünür Çinko (Tamamı EDTA ile şelatlıdır)
 

COMPO NovaTec® Solub 18-18-18 + ME Ürün Özellikleri ve Avantajları

* En yeni nitrifikasyon inhibitörü DMPP kullanımıyla; Amonyum (NH4-N) azotunun, Nitrat (NO3-N) azotuna dönüşümü 6 - 10 haftaya kadar geciktirilerek, azotun gerek gaz halinde atmosfere kaçışı, gerekse de Nitrat (NO3-) formunda topraktan yıkanması önlenir ve bu sayede azot kayıpları en aza indirilerek daha etkili bir azot beslemesi sağlanır.

* Amonyum (NH4+ ) beslemesiyle, bitki bünyesinde daha az enerji harcanır.

* Uygulama sayısını ve miktarını azaltarak, gübreleme maliyetlerini düşürür.

* inhibitörlü Amonyum (NH4+) beslemesiyle, fitohormonların ve poliaminlerin sentezi teşvik edilerek, çiçeklenme ve verim artışı elde edilir.

* Amonyum (NH4+) beslemesiyle, kök bölgesindeki pH değerini ideal seviyelere düşürür ve bu ideal seviye DMPP inhibitörü sayesinde uzunca bir süre korunur. Böylece, toprakta bağlı halde bulunan fosforun ve mikro elementlerin bitkiler tarafından alımı artar.

* geciktirerek, bitki bünyesindeki Nitrat (NO3-) miktarını azaltır. Bu sayede, meyvelerin, sebzelerin ve hububatların besin kalitesi artar, depolama ömürleri uzar.

* Tüm bitkilerde verim ve kaliteyi arttırır.

* Yer altı su kaynaklarında ve özellikle yaprağı yenen yeşilliklerde nitrat (NO3-) birikimine neden olmamasından dolayı çevre dostu bir üründür.

 

Etiket Bilgisi ve İzin Belgesi

Etiket (1) Etiket (2) İzin Belgesi

Teknik belgeler

Belge Dil Anahtar sözcükler
NovaTec Solub Broşür Türkçe Compo, NovaTec Solub, DuraTec, damla sulama gübresi, gübre, azot, DMPP

Ambalaj

  • 25 KG