COMPO NovaTec® 15 – 15 – 15

15-15-15

COMPO NovaTec® 15-15-15, makro besin elementlerince zengin içerikli bir taban gübresi formülasyonu olup, özellikle bitkilerin erken gelişme dönemlerinde uygulanması tavsiye edilir. Bileşimindeki, Amonyum (NH4-N) azotunun tamamı DMPP ile inhibe edilerek üretilmiş özel bir bitki besleme ürünüdür. DMPP sayesinde Amonyum (NH4-N) azotunun Nitrat (NO3-N) azotuna dönüşümü 6 - 10 hafta süresince engellenerek, azotun gerek gaz halinde atmosfere kaçışı ve gerekse de nitrat formunda topraktan yıkanması önlenir. Bu sayede, verilen azot, yavaş ve düzenli bir şekilde, uzun süre bitkilerin alabileceği formda kalır ve kayıplara uğramadan bitkiler tarafından dengeli bir şekilde alınır. Her türlü toprak şartlarında toprak altı kullanımına uygun, yüksek kaliteli bir bitki besleme ürünüdür. 

%15 Toplam Azot (N)

%15 DMPP İnhibitörlü Amonyum Azotu (NH4-N)

%0,8 Amonyum İnhibitörü (DMPP)

%15 Suda ve Sitratta çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5)

%14 Suda çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5)

%15 Suda çözünür potasyum oksit (K2O)

%25 Kükürt Trioksit (SO3)

%23 Suda çözünür Kükürt Trioksit (SO3)

 

COMPO NovaTec® 15-15-15 Ürün Özellikleri ve Avantajları

* En yeni nitrifikasyon inhibitörü DMPP kullanımıyla; Amonyum (NH4-N) azotunun, Nitrat (NO3-N) azotuna dönüşümü 6 - 10 haftaya kadar geciktirilerek, azotun gerek gaz halinde atmosfere kaçışı, gerekse de Nitrat (NO3-) formunda topraktan yıkanması önlenir ve bu sayede azot kayıpları en aza indirilerek daha etkili bir azot beslemesi sağlanır.

* Amonyum (NH4+ ) beslemesiyle, bitki bünyesinde daha az enerji harcanır.

* Uygulama sayısını ve miktarını azaltarak, gübreleme maliyetlerini düşürür.

* inhibitörlü Amonyum (NH4+) beslemesiyle, fitohormonların ve poliaminlerin sentezi teşvik edilerek, çiçeklenme ve verim artışı elde edilir.

* Amonyum (NH4+) beslemesiyle, kök bölgesindeki pH değerini ideal seviyelere düşürür ve bu ideal seviye DMPP inhibitörü sayesinde uzunca bir süre korunur. Böylece, toprakta bağlı halde bulunan fosforun ve mikro elementlerin bitkiler tarafından alımı artar.

* geciktirerek, bitki bünyesindeki Nitrat (NO3-) miktarını azaltır. Bu sayede, meyvelerin, sebzelerin ve hububatların besin kalitesi artar, depolama ömürleri uzar.

* Tüm bitkilerde verim ve kaliteyi arttırır.

* Yer altı su kaynaklarında ve özellikle yaprağı yenen yeşilliklerde nitrat (NO3-) birikimine neden olmamasından dolayı çevre dostu bir üründür.

Kullanıldığı bazı bitkiler

Kanola, Biber, Elma, Erik, Kiraz, Muz, Armut, Bağ (üzüm), Patlıcan, Şeftali, Kayısı, Zeytin, Turunçgiller (Narenciye), Domates, Çilek, Ayçiçeği, Havuç, Buğday, Mısır, Şeker pancarı, Yer fıstığı, Pamuk, Çeltik, Arpa, Fındık, Soya fasulyesi, Patates, Soğan, Ayva

Teknik belgeler

Belge Dil Anahtar sözcükler
COMPO NovaTec® 15 – 15 – 15 Broşür Türkçe

Ambalaj

  • 40KG