ana sayfa tanıtım ürünler sipariş iletişim
* English

Compo NovaTec® 21

NovaTec® DMPP İnhibitörlü Granül Gübreler

Bu gruptaki diğer ürünler

Arama

İlpaş İlaç Tohum Fidan Üretim ve Pazarlama AŞ

Adres: 29 Ekim Mh. A.Taner Kışlalı Bulvarı,    Karya Rızvanoğlu Sitesi, No:25/B/8 P.K.         16120 Nilüfer, Bursa, Turkey.

Tel:   +90 (224) 224 04 02
         +90 (224) 220 14 44
Faks: +90 (224) 220 09 60
E-posta: ilpas@ilpas.com

21 - 0 - 0

COMPO NovaTec® 21, zengin azot içerikli bir üst gübre formülasyonu olup, bitkilerin azot ihtiyacının yüksek seviyede olduğu vejetasyonun her döneminde uygulanması tavsiye edilir. Bileşiminde % 21 oranında Amonyum (NH4-N) azotu içeren, amonyum (NH4-N) azotunun tamamı DMPP ile inhibe edilerek üretilmiş özel bir bitki besleme ürünüdür. DMPP sayesinde Amonyum (NH4-N) azotunun Nitrat (NO3-N) azotuna dönüşümü 6 - 10 hafta süresince engellenerek, azotun gerek gaz halinde atmosfere kaçışı ve gerekse de nitrat formunda topraktan yıkanması önlenir. Bu sayede, verilen azot, yavaş ve düzenli bir şekilde, uzun süre bitkilerin alabileceği formda kalır ve kayıplara uğramadan bitkiler tarafından dengeli bir şekilde alınır. Her türlü toprak şartlarında kullanıma uygun, yüksek kaliteli bir bitki besleme ürünüdür. 

Ürün İçeriği

%21 Toplam Azot (N)

%21 DMPP İnhibitörlü Amonyum Azotu (NH4-N)

%0,8 Amonyum İnhibitörü (DMPP)

%60 Suda çözünür Kükürt Trioksit (SO3)


COMPO NovaTec® 21 Ürün Özellikleri ve Avantajları


En yeni nitrifikasyon inhibitörü DMPP kullanımıyla; Amonyum (NH4-N) azotunun, Nitrat (NO3-N) azotuna dönüşümü 6 - 10 haftaya kadar geciktirilerek, azotun gerek gaz halinde atmosfere kaçışı, gerekse de Nitrat (NO3-) formunda topraktan yıkanması önlenir ve bu sayede azot kayıpları en aza indirilerek daha etkili bir azot beslemesi sağlanır.
Amonyum (NH4+ ) beslemesiyle, bitki bünyesinde daha az enerji harcanır.
Çeltik tarımı başta olmak üzere, granül yapısı nedeniyle diğer kültür bitkilerinde de kolaylıkla ve en etkili şekilde uygulanabilen DMPP inhibitörlü bir üst gübresidir.
Uygulama sayısını ve miktarını azaltarak, gübreleme maliyetlerini düşürür.
DMPP inhibitörlü Amonyum (NH4+) beslemesiyle, fitohormonların ve poliaminlerin sentezi teşvik edilerek, çiçeklenme ve verim artışı elde edilir.
Amonyum (NH4+) beslemesiyle, kök bölgesindeki pH değerini ideal seviyelere düşürür ve bu ideal seviye DMPP inhibitörü sayesinde uzunca bir süre korunur. Böylece, toprakta bağlı halde bulunan fosforun ve mikro elementlerin bitkiler tarafından alımı artar.
Nitrifikasyonu geciktirerek, bitki bünyesindeki Nitrat (NO3-) miktarını azaltır. Bu sayede, meyvelerin, sebzelerin ve hububatların besin kalitesi artar, depolama ömürleri uzar.
Homojen (2 - 4 mm), tozsuz granül yapısı sayesinde, elle ve fırfır adı verilen gübre serpme makinaları ile uygulaması kolaydır.
% 60 oranında suda çözünür kükürt trioksit (SO3) içerir.
Tüm bitkilerde verim ve kaliteyi arttırır.
Yer altı su kaynaklarında ve özellikle yaprağı yenen yeşilliklerde nitrat (NO3-) birikimine neden olmamasından dolayı çevre dostu bir üründür.
 

Etiket Bilgisi ve İzin Belgesi

Kullanıldığı bazı bitkiler

Zeytin, Turunçgiller (Narenciye), Ayçiçeği, Mısır, Şeker pancarı, Yer fıstığı, Pamuk, Çeltik, Soya fasulyesi, Patates, Soğan, Yumuşak Çekirdekliler, Sert Çekirdekliler, Açık Tarla ve Örtü Altı Sebzeleri

Teknik belgeler

Belge Dil Anahtar sözcükler
compo_novatec_21_brosur Türkçe compo novatec 21, granül gübre, üst gübre, broşür

Ambalaj

  • 40KG

ana sayfa | tanıtım | insan kaynakları | fuar | ürünler | sipariş | iletişim | site haritası
yakamoz.net