ana sayfa tanıtım ürünler sipariş iletişim
* English

Compo DuraTec®

Arama

İlpaş İlaç Tohum Fidan Üretim ve Pazarlama AŞ

Adres: 29 Ekim Mh. A.Taner Kışlalı Bulvarı,    Karya Rızvanoğlu Sitesi, No:25/B/8 P.K.         16120 Nilüfer, Bursa, Turkey.

Tel:   +90 (224) 224 04 02
         +90 (224) 220 14 44
Faks: +90 (224) 220 09 60
E-posta: ilpas@ilpas.com

14 - 7 - 14 + (2 MgO) + ME

COMPO DuraTec® 14-7-14 makro ve mikro besin elementlerince zengin içerikli bir granül gübre formülasyonu olup, özellikle bitkilerin erken gelişme dönemlerinde ve hasat sonrası gübrelemelerinde tavsiye edilmektedir. Üretim tekniği bakımından, 2NT : 2’li azot teknolojisi olarak adlandırılan bir teknolojiye sahiptir. Bu teknolojiyle; gerek bilinen en etkili nitrifikasyon inhibitörü olan DMPP teknolojisinin, gerekse de polimer kaplı granüllerin oluşturduğu kontrollü salınımlı gübre teknolojisinin birarada kullanılmasından dolayı, oldukça uzun süre etkili bir bitki besleme ürünüdür. Bileşimindeki toplam azotun %25’ini 3 Aylık kaplı granüller, %75 ‘ini ise DMPP inhibitörlü granüller oluşturmaktadır. . DMPP ve kontrollü salınımlı gübre teknolojisinin birarada kullanımıyla, Amonyum (NH4-N) azotunun Nitrat (NO3-N) azotuna dönüşümü 8 - 12 hafta süresince engellenerek, azotun gerek gaz halinde atmosfere kaçışı ve gerekse de nitrat formunda topraktan yıkanması önlenir. Bu sayede, verilen azot, yavaş ve düzenli bir şekilde, uzun süre bitkilerin alabileceği formda kalır ve kayıplara uğramadan bitkiler tarafından dengeli bir şekilde alınır. Her türlü toprak şartlarında kullanıma uygun, yüksek kaliteli bitki besleme ürünüdür. 

 

Ürün içeriği:

%14 Azot (N)

%8 DMPP İnhibitörlü Amonyum Azotu (NH4-N)

%6 Nitrat Azotu (NO3-N)

%0,8 Amonyum İnhibitörü

%7 Suda ve Sitratta çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5)

%5,6 Suda çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5)

%14 Suda çözünür Potasyum Oksit (K2O)

%2 Magnezyum Oksit (MgO)

%1,6 Suda çözünür Magnezyum Oksit (MgO)

%20 Kükürt troksit (SO3)

%18 Suda çözünür Kükürt Troksit (SO3)

%0,02  Bor (B)

%0,06 Demir (Fe)

%0,01 Çinko (Zn)


COMPO DuraTec® 14-7-14 Ürün Özellikleri ve Avantajları:

 

  • Üretimi, sadece COMPO EXPERT firmasına özel, 2NT : 2 ‘li azot teknolojisine sahiptir.
  • İçeriğindeki azotun % 25’ini 3 aylık polimer kaplı granüller, % 75 ‘ini ise DMPP inhibitörlü granüller oluşturmaktadır.
  • En yeni nitrifikasyon inhibitörü DMPP ve kontrollü salınım olarak adlandırılan kaplı granül teknolojisinin bir arada kullanıldığı 2NT : 2 ‘li azot teknolojisiyle; Amonyum (NH4-N) azotunun, Nitrat (NO3-N) azotuna dönüşümü 8 - 12 haftaya kadar geciktirilirek, azotun gerek gaz halinde atmosfere kaçışı, gerekse de nitrat (NO3-) formunda topraktan yıkanması önlenir ve bu sayede, azot kayıpları en aza indirilerek daha etkili bir azot beslemesi sağlanır.
  • Amonyum (NH4+ ) beslemesiyle, bitki bünyesinde daha az enerji harcanır.
  • Uygulama sayısını ve miktarını azaltarak, gübreleme maliyetlerini düşürür.
  • DMPP inhibitörlü Amonyum (NH4+) beslemesiyle, fitohormonların ve poliaminlerin sentezi teşvik edilerek, çiçeklenme ve verim artışı elde edilir.
  • Amonyum (NH4+) beslemesiyle, kök bölgesindeki pH değerini ideal seviyelere düşürür ve bu ideal seviye DMPP inhibitörü sayesinde uzunca bir süre korunur. Böylece, toprakta bağlı halde bulunan fosforun ve mikro elementlerin bitkiler tarafından alımı artar.
  • Nitrifikasyonu geciktirerek, bitki bünyesindeki Nitrat (NO3-) miktarını azaltır. Bu sayede, meyvelerin, sebzelerin ve hububatların besin kalitesi artar, depolama ömürleri uzar.
  • Tüm bitkilerde verim ve kaliteyi arttırır.
  • Yer altı su kaynaklarında ve özellikle yaprağı yenen yeşilliklerde nitrat (NO3-) birikimine neden olmamasından dolayı çevre dostu bir üründür.

 

Fiziksel özellikler

Yüzeyi daha iyi taşıma ve saklama özellikleri için işlenmiş, katı granül gübre

 

Renk

Yeşil-Mor

Etiket Bilgisi ve İzin Belgesi

Kullanıldığı bazı bitkiler

Biber, Elma, Erik, Kiraz, Muz, Armut, Bağ (üzüm), Patlıcan, Şeftali, Kayısı, Zeytin, Turunçgiller (Narenciye), Çilek, Ayçiçeği, Mısır, Şeker pancarı, Pamuk, Fındık, Yumuşak Çekirdekliler, Sert Çekirdekliler, Ayva, Endüstri Bitkileri, Kivi, Açık Tarla ve Örtü Altı Sebzeleri, Tüm Meyve Ağaçları

Teknik belgeler

Belge Dil Anahtar sözcükler
Compo Duratec Broşür Türkçe kaplı gübre, azot, fosfor, potasyum
ana sayfa | tanıtım | insan kaynakları | fuar | ürünler | sipariş | iletişim | site haritası
yakamoz.net